POpis BRitek

8. května 2008 v 12:10 | Andy muck=* |  ->čmuch,čmuch <3<-
Máme jednoho brit. kocourka a jednoho obyč. pro ty co mají rádi kočky a Britskou modrou je následující článek.
TEMPERAMENT:
Je to velmi milá kočka s bystrými smysly, vynikající společnice a důvěrná přítelkyně. Někteří chovatelé říkají, že přímo touží po klidném životě


VADY:
Uši nesmí být tmavší, než jiné značky.

SRST:

Sněhově bílá barva na zádech přechází do modré, stejného zbarvení jsou i značky, avšak světlejší. Značky jsou rozmístěné stejně, jako u předcházejícího plemene, avšak stejného
modravého nádechu.

POPIS:
Britská kočka patří do skupiny koček s krátkou srstí. Je to středně velká až velká kočka. Tělo je svalnaté, podsadité, s širokou hrudí. Srst je krátká a hustá s dobře vyvinutou podsadou. Hlava je kulatá, masivní se širokou lebkou. Nos je krátký a široký, rovný s lehkým prohnutím. Brada je silná. Uši jsou malé lehce zakulacené, široko od sebe posazené.

OČI:
Oči jsou velké, kulaté, mají jasně oranžovou nebo měděnou barvu, ale také modrou / colour point - kočky se siamským zbarvením srsti/ a nebo zelenou / činčila, stříbřitá s kresbou. Jasné, živé, svítící, modré barvy.
HISTORIE:
Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století v Anglii.Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou. Zpočátku byly do chovu britských krátkosrstých koček často zakřižovány perské kočky, aby byla osvěžena krev a upevněna barva očí a typ. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko.
OSTATNÍ:
Jsou dovoleny všechny odstíny modré barvy, ale světle modrá má přednost. Barva musí být čistá, rovnoměrně rozložená a bez bílých chlupů nebo stínování. Čenich a polštářky tlapek má modrošedé, oči tmavě oranžové nebo měděné. Další barvy: černá: neobsahuje šedou nebo hnědou barvu, čokoládová: má teplý hnědý odstín, lilová: má světle fialovou barvu s růžovým nádechem, červená: je stejnoměrně oranžově červená bez kresby, krémová: je světle béžová (pastelové zbarvení, nikoli červená).
zdroj:britskamodra-kocka.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která kočka je nejhezčí??

Britská 50% (16)
Ragdoll 3.1% (1)
Perská 12.5% (4)
Angorská 6.3% (2)
obyčejná domácí 21.9% (7)
nesnáším kočky!! 6.3% (2)

Komentáře

1 xxChemicalxPrincessxx xxChemicalxPrincessxx | Web | 30. ledna 2009 v 21:29 | Reagovat

my máme tako britku:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama